Ogłoszenia


Zachęcamy wszystkich do przekazania 1% podatku na Grupę Historyczną Guttstadt.
Zebrana kwota zostanie przeznaczona na działania statutowe grupy.

Przekazania środków z tytułu 1% należnego podatku można dokonać wpisując w zeznaniu podatkowym
KRS: 0000260433 i wskazując jako cel szczegółowy:
GUTTSTADT.

Wszystkim darczyńcom z góry dziękujemy.


Jarmark Sztuki Rękodzieła w Dobrym Mieście

Wystawy, konkursy, wydarzenia kulturalne

Jarmark Sztuki Rękodzieła w Dobrym Mieście

Postprzez Warmijka » 7 sie 2017, o 19:39

To będzie wydarzenie kulturalne, które powinniście zapisać w swoim kalendarzu. O Jarmarku Sztuki Rękodzieła, który odbędzie się 13 sierpnia w Dobrym Mieście mówi Andrzej Fabisiak, dyrektor Centrum Kulturalno-Bibliotecznego.
— W programie tegorocznego Jarmarku Sztuki Rękodzieła znalazło się wiele atrakcji. Co czeka na gości?

— W pierwszej części odbędą się warsztaty, w czasie których uczestnicy będą mogli zapoznać się z rzemiosłem z różnych dziedzin. Wojtek Kmieć zaprezentuje, jak powstają wyroby garncarskie. Pan Siteń, razem z uczestnikami, przygotuje wyroby piekarnicze. Będzie można pod okiem fachowca zobaczyć, w jaki sposób wywołuje się zdjęcia z kliszy w ciemni fotograficznej. A jednocześnie będzie można nauczyć się tańców warmińskich. Zaplanowaliśmy też m.in. prezentacje folkloru warmińskiego. Wystąpią zespoły taneczne, muzyczne i kapele, m.in. dobromiejski zespół ludowy Lelija, Concordia, Pasja, zespół folklorystyczny Ustronie ze Skierniewic i zespół muzyki irlandzkiej i żeglarskiej In Taberna. Wszystkie wydarzenia będą odbywać się w cieniu zabytkowych kamieniczek.
— Czyli będzie to okazja do wyjątkowej lekcji historii?
— Ależ tak. Grupa historyczna Guttstadt, która jest współorganizatorem jarmarku, zaprezentują broń z epoki napoleońskiej, jak również kostiumy. I będzie można zobaczyć bardzo rzadko spotykany taniec z tej epoki. W tym czasie dobromiejski skansen będzie do dyspozycji odwiedzających. W nim będzie można obejrzeć wystawę „Mistrzowie świata sztuki — Kobieta”. W kolekcji znalazło się blisko 50 prac, m.in. Albrechta Durera, Henriego de Toulouse Lautreca, Franciszka Starowiejskiego czy Marca Chagalla.
— Będzie można zainspirować się, ale również zakupić dzieła od lokalnych twórców.

— W czasie jarmarku staną stoiska, na których będzie można kupić nie tylko dzieła sztuki nie tylko twórców ludowych. Będą też produkty dziedzictwa kulinarnego Warmii i Mazur.
— Zwieńczeniem jarmarku będzie widowisko plenerowe w wykonaniu Teatru Klinika Lalek.

— Na zakończenie Jarmarku Sztuki Rękodzieła, o godz. 21 czeka nas kolejna odsłona Festiwalu Dobre Miasto dla Teatru i widowisko plenerowe „Cyrk bez przemocy” w wykonaniu teatru Klinika Lalek. To ekologiczne widowisko cyrkowe, w którym występują lalki i ogromne „nadmarionety”, czyli marionetki zwierząt w ich naturalnych wielkościach. Cyrk bez przemocy jest jedną z pierwszych tego typu inicjatyw na świecie. I pierwszym tego typu wydarzeniem na Warmii i Mazurach. A spektakl, który obejrzymy w dzień jarmarku przypadnie do gustu zarówno najmłodszym, jak i ich rodzicom i dziadkom. Zapraszamy do Dobrego Miasta. W weekend 13 sierpnia wszystkie drogi prowadzą do Dobrego Miasta.

Jarmark Sztuki Rękodzieła w Dobrym Mieście 13 sierpnia od godz. 11 przy Przedmurzy przy ulicy Sowińskiego.

http://naszolsztyniak.pl/457176,Jarmark ... z4oznpqwcK
-----------------------------------------------------------------------------------
[i]Aby dojść do źródeł trzeba płynąć pod prąd.Z prądem płyną tylko śmieci.
-Zbigniew Herbert.
[/i]
Avatar użytkownika
Warmijka
Generał Brygady
Generał Brygady
 
Posty: 976
Dołączył(a): 7 cze 2014, o 17:55
Lokalizacja: Dobre Miasto.

Powrót do Informacje, wystawy i konkursy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron