Przełącz na pełną wersję forum
Rozmowy o wszystkim, humor, rozrywka, ciekawostki, ploteczki itp.
Odpowiedz

Pola Grunwaldzkie 2017.

25 sty 2017, o 22:16

Program 2017.
Poznaliśmy harmonogram najciekawszych imprez organizowanych przez Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w 2017 roku.

Pierwsze wydarzenie zaplanowano na pierwszy weekend lutego. Będzie to siódma edycja Zimowej Rejzy na Zamek w Nidzicy i Pola Grunwaldu. Z kolei 26 lutego odbędzie się „Tropem Wilczym” – bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz Grunwaldzki Biathlon Łuczniczy.

Majówka z łukiem i koniem oraz otwarcie wystawy „Biżuteria późnego średniowiecza, funkcja i znaczenie społeczne” to propozycja Muzeum na długi majowy weekend (30 kwietnia-3 maja). Dwa tygodnie później (13-14 maja) to czas na Europejską Noc Muzeów oraz galę profesjonalnych walk rycerskich. W pojedynkach wystąpią zawodnicy z Polski oraz Rosji. Wydarzenie zwieńczy otwarcie wystawy „Europejskie uzbrojenie XVI-XVII w. z pracowni Siergieja Nurmatova. 19 maja odbędą się VIII międzynarodowe biegi grunwaldzkie dzieci i młodzieży szkolnej. Dzieci oraz młodzież szkolna mile są także widziani 1 czerwca podczas Dnia Dziecka i imprezy „Wojowie, rycerze, żołnierze”.

Już od 12 lipca Pola Grunwaldzkie zapełnią się rycerskimi namiotami. Kulminacją „Dni Grunwaldu” będzie inscenizacja średniowiecznej bitwy (15 lipca).

Na 13 sierpnia zaplanowano obchody Święta Wojska Polskiego pod nazwą „Od rycerza do żołnierza”, natomiast od 9 do 16 września międzynarodowe badania archeologiczne Pól Grunwaldu oraz finał rycerskiej ligi turniejowej grunwaldzkiej akademii miecza. Z kolei pod koniec września (29 września) odbędzie się VIII międzynarodowy turniej baseballu o Puchar Grunwaldu.

Tegoroczne spotkania zwieńczy konferencja naukowa „Logistyka średniowiecznej wojny” (14 listopada).

W 2017 roku Muzeum jest koordynatorem Europejskich Dni Dziedzictwa na Warmii i Mazurach.

http://www.warmia.mazury.pl/turystyka/9284-12-miesiecy-na-polach-grunwaldzkich-2

http://www.muzeumgrunwald.pl

Re: Pola Grunwaldzkie 2017.

30 sty 2017, o 19:32

z łuku mogę postrzelać ale z tym :2283: to nie koniecznie ;)

Re: Pola Grunwaldzkie 2017.

1 lut 2017, o 08:03

Wyciągnąć z szafy kolczugę mogę. Trochę rdzy ale luzik.
Odpowiedz