Ogłoszenia


Zachęcamy wszystkich do przekazania 1% podatku na Grupę Historyczną Guttstadt.
Zebrana kwota zostanie przeznaczona na działania statutowe grupy.

Przekazania środków z tytułu 1% należnego podatku można dokonać wpisując w zeznaniu podatkowym
KRS: 0000260433 i wskazując jako cel szczegółowy:
GUTTSTADT.

Wszystkim darczyńcom z góry dziękujemy.


Srebrna zapinka a piątego wieku znaleziona koło Ornety

Rozmowy o wszystkim, humor, rozrywka, ciekawostki, ploteczki itp.

Srebrna zapinka a piątego wieku znaleziona koło Ornety

Postprzez pawelitalia » 5 lis 2015, o 09:17

http://gazetaolsztynska.pl/312010,Na-Wa ... z3qbQuGhbP
Na Warmii też mamy skarby! Srebrną zapinkę z V wieku znalazł dentysta z Olsztyna
2015-11-05 07:30:00 (ost. akt: 2015-11-05 07:38:39)

Autor: Bartosz Cudnoch

Podziel się:

Pan Michał z Olsztyna znalazł średniowieczną zapinkę. Skarb przekazał do Muzeum Warmii i Mazur. Rocznie trafia tu kilkaset różnych zabytków, które przekazują podobni olsztyniakowi uczciwi znalazcy.
Ziemia odsłoniła cenny skarb. — To był przypadek — twierdzi pan Michał z Olsztyna, który znalazł średniowieczną zapinkę. Wypatrzył ją na świeżo zaoranym polu w jednej z wsi koło Ornety, gdzie pojechał z kolegą, którego dziadek kiedyś tam mieszkał.

Początkowo nic nie wskazywało, że to może być coś cennego. — Nie wiedziałem, co znalazłem. Myślałem, że to może zdobienie sakwy, skrzyni. Dopiero jak zamieściłem zdjęcie w internecie, to zrobiło się zamieszanie. I na polskich stronach, i na angielskich. Odezwali się archeolodzy...

Rocznie do Muzeum Warmii i Mazur trafia około 400 zabytków archeologicznych, które przekazują znalazcy. To, które przekazał pan Michał, jest istotne z puntu widzenia wędrówek ludów. Pochodzi z przełomu V i VI wieku.

Edit :Warmijka
Königstiger
Avatar użytkownika
pawelitalia
St. Kapral
St. Kapral
 
Posty: 30
Dołączył(a): 25 lis 2014, o 14:42
Lokalizacja: Dobre Miasto

Re: Srebrna zapinka a piątego wieku znaleziona koło Ornety

Postprzez CZARNY » 5 lis 2015, o 11:33

Dobre :) Jakby prawo w tym kraju było normalne to nie trzeba by było kombinować przy przekazywaniu fantów i wymyślać historyjek typu " znlazł na spacerze" albo " poszedł sisuiu w krzaki" Dobrze, że chociaż jeszcze ktoś co kolwiek oddaje :)
CZARNY
St. Szeregowy
St. Szeregowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 31 paź 2015, o 21:17

Re: Srebrna zapinka a piątego wieku znaleziona koło Ornety

Postprzez KOZAK » 5 lis 2015, o 17:46

Tak czy owak, oddając znalezisko gratuluję temu panu postawy ... :spoko:
Invenire-Salvum
Avatar użytkownika
KOZAK
Generał Brygady
Generał Brygady
 
Posty: 916
Dołączył(a): 8 cze 2014, o 07:53


Powrót do Na każdy temat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron